english version
newsy
muza
historia
skład
instrumentarium
foty
kontakt
raider
yerba mate
księga gości
linki

stronę odwiedziło
5544
osób

"... inspiracja muzyczna zespołu Yerba Mater i jego instrumentarium znajduje swoje źródło w rozmaitych kultuarch i tradycjach Starego Świata. Nasza muzyka nie reprezentuje żadnych poszczególnych grup etnicznych ani stylu muzycznego, przypomina raczej kulturowy zlepek naszej wyobraźni i naszej własnej muzycznej Nibylandii..."

Zespół Yerba Mater pielęgnuje też klasyczne tradycje muzyczne grając indyjskie ragi, utwory perskie, czy też tańce średniowiecznej Europy.

NEWSY:

15.11.07 PRACOVNIA
w czwartek 15 zagramy w pracovni (na popiełuszki) to bardzo yerbowe miejsce wiec będzie fajnie.

01.09.07 Szczecin
Tego dnia wielu pójdzie do szkoły, ale my NIE, bo jak spiewają flojdzi "we don't need no education". My sobie za to pojedziemy do Szczecina izagramy koncercik w klubie "13 muz" o godz. 18.

25,26 .08.07
W tych dniach będziemy mieli okazję przybliżyć muzykę yerby słuchaczom na Śląsku. 25 zagramy na rynku w Gliwicach w ramach festiwalu Ulicznicy( start o 20.30),
a 26 (niedziela) zagramy w Pyskowicach w na festiwalu Dybuk.
Szczegóły na stronie festiwalu (chyba)

01.04.07
w prima aprilis zgramy w proximie ( na Żwirkach) tym razem koncert wcześniej i miejmy nadzieję że będzie coś słychać (słyszeliśmy, że w punkcie była trochę z tym ryfa, sorki) koncert będzie organizowany aby pomóc ludziom w Afganistanie, którego muzyka jest dla nas ważnym elementem inspiracji. trzeba chłopakom pomóc żeby zamienili kałachy na robaby, napiszę kiedy start jutro, in sza Allah.

żyję
odpowiadając hurtem na szereg pytań o moje zdrowie (za które serdeczny dzienks) piszę niniejszym: mam się nieźle, uczę się grać od nowa i staram się uśmiechać choć wychodzi mi trochę krzywo. stęsknonych i nie zapraszam na koncert 24 marca w punkcie w ramach imprezy novruz 2007. my będziem grać kole 21-22 ale impra zaczyna się kole19.


Rafał się wybudził ze śpiączki, mówi we wszystkich znanych sobie językach i jak na razie podróżuje w czasie i przestrzeni. W ciągu tego tygodnia zostanie przewieziony do szpitala w Warszawie.

12.11 - g.16.00 Pracovnia Art Klub - Koncert - Jesteś kołem co samo z siebie bierzy i nigdy nie spocznie
koncert poświęcony pamięci Mariusza Kozioła. Dochód z koncertu przeznaczony jest na rehabilitację Rafała Mamińskiego.

5 i 6 listopada 2006
Rafał ma się lepiej. Zaczyna reagować na bodźce i na niektóre polecenia. Np. dał buzi Ani, poruszył palcem :)
W poniedziałek zostanie przewieziony na konsultacje do Krakowa.

Wszystko w Rękach Pana

4.11.2006 Pożegnanie Maniusia

Msza św. pożegnalna odbędzie się o g. 13.30 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie (Warszawa).
Rafał nadal leży w szpitalu.

29 października - Chłopaki w szpitalu
W szpitalu nadal znajduja się Maniek i Rafał. Maniek walczy o życie - jest w bardzo ciężkim stanie w szpitalu w Krakowie, przeżył noc. Rafał - w stanie nieco lepszym - śpiączka farmakologiczna, ale reaguje na bodźce. Dzisiaj oprócz standardowych kroplówek i leków podana będzie muzyka Rossa Dally, która rozbrzmi jasno na Wydziale Intensywnej Terapii w Miechowie.

22 października - Wypadek samochodowy
22 października Yerba Mater uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu na drodze do Krakowa. 2 osoby w stanie krytycznym w szpitalu w stanie śpiączki, 2 osoby pod obsrewacją w szpitalu. Reszta ma sie lepiej.

22/10/06 Kraków
Bodaj poraz pierwszy Y.M. wystapi w grodzie Kraka jako Y.M. Koncert jest częścią akcji PAH-u, na rzecz pomocy ofiarom wojny w Libanie i szerzenia wiedzy na temat normalnego życia w Libanie, Afganistanie i Autonomii Palestyńskiej. Początek koncertu godz. 20:00, miejsce - Klub Re, ul.Świętego Krzyża 4

01/10/06 Vega
W najbliższą niedzielę 01/10 o godzinie 19 yerba zagra tzw. wegetariańskiego kotleta w jadłodalni Vega na tyłach kina Femina, pora przypomnieć sobie jak nasza muza działa na układ trawienny, zresztą Vega była jednym z pierwszych miejsc w którym grała y.m. dawno, dawno temu więc sentyment ogromny.

Festiwal \"na skrzyżowaniu kultur\" 10-17 września
Zapraszamy wszystkich na festiwal naszych mistrzów oraz warsztaty z zespołami z Indii, Iranu, Burkina Faso i Tuwy i Rossem Daly. Wstęp wolny.
Szczegóły na www.festival.warszawa.pl

Jarosławiec
5 sierpnia Yerba Mater zagra w Jarosławcu w ramach festiwalu Ethnosfera. Zapraszamy nad morze.

10.07.06 Wrocław
Zapraszamy do Wrocławia na koncert w Mleczarni, w ramach brave festival start o 22

17/06/06 Tybet
o godzinie 14:30 zagramy na imprezie charytatywnej poświęconej pomocy Tybetowi. Koncert odbędzie się w społecznym gimnazjum przy Raszyńskiej 20 (niedaleko hotelu Sobieski).

14/06/06 JURTA w BUWie
o godz. 18:30 y.m. zagra w jurcie rozstawionej w ogrodach bibloteki U.W. serdecznie zapraszamy.

15/06/06 Indie w M25
W czwartek zagramy na imprezie organizowanej przez studentów indologii w klubie M25 przy ulicy Mińskiej 25. Początek koncertu 19:00 wjazd 5 pln.

sąsiedzi
9 czerwca (piatek) o godz. 18 Yerba Mater + Luka zagrają w Pracowni Wschodniej przy ul. Lubelskiej 30/32 w Warszawie w ramach imprezy Sąsiedzi dla Sąsiadów. Wstęp wolny.

15.05.06 Łódź
W poniedziałek Yerba po raz pierwszy zagra w Łodzi, zapraszamy do klubu "LUKA" na godzinę 20.

poprawka
koncert 14.05 odbędzie się jednak w klubie Czarny Lew o godzinie 20. Za zamieszanie przepraszają organizatorzy Orientalii.

14 Maja Warszawa \"Pruderia\"
Koncert jest częścią imprezy Orientalia organizowanej przez studentów Orientalistyki UW, dlatego też będzie pewnie sporo mikrotonów.

12 Maja Wołomin
koncert odbędzie się w Ośrodku Kultury ok. godz. 18 (sprawdźcie jeszcze). Na koncercie przewidziana ostra muza z wszelkimi FX-ami.

Płyta MEDITATION
Coraz częściej otrzymujemy pytania o płytę Meditation, niestety odpowiedź jes wciąż ta sama, my już nic nie mamy pytajcie się w firmie Mediasat z Krakowa, może im coś zostało.

08.04.06 Reakcja
Wiadomość z ostatniej chwili, w sobotę 08.04 zagramy sobie niezobowiązująco w klubie Reakcja na Mińskiej 25 w ( w Wawie), start koło 21.....

PUNKT 17.03.
W piątek 17.03. Y.M. weźmie udział w koncercie antywojennym w klubie punkt, oprócz nas zagrają 3 inne kapele, początek imprezy 20:30 my gramy jako pierwsi, czyli o 21:00

28.02. Skład Butelek
W najblizszy wtorek Yerba zagra w Składzie Butelek, do konca czekalismy z tym newsem bo nie wiedzieliśmy czy wszyscy dotrą, ale jednak zagramy fullem. W programie premiera brzmienia dudziarskiego + odrobina tęsknoty za rajem utraconym. Start 19:30

04.03 Józefow
4 marca ok. godziny 18:30 Y.M. wystąpi w MOKu w Józefowie pod Warszawą, serdecznie zapraszamy, szczególnie, iż sala jest przyjazna koncertom. W programie, oprócz naszych kompozycji, muzyka Indii.

NOWE MP3!
W sekcji MUZA możecie posłuchać kilku kawałków, które nagraliśmy na ostatniej Nowej Tradycji, smacznego.

Black Lion of Judah
3 grudnia o godz. 21:00 Yerba wystąpi w klubie Czarny Lew (ul.Dobra 33/35) w ramach festiwalu Heaven, promującym kulturę rastafarai, więc pozytywnych wibracji nie zabraknie.

Festiwal Etniczne Inspiracje
25 listopada, czyli w najbliższy piątek, zapraszamy na koncert Y.M. w ramach festiwalu Etniczne Inspiracje. Koncert odbędzie się w Domu kultury Rakowiec przy ul. Wiślickiej 8 o godz. 18. W programie nowości, dziwności i improwizacje, zgodnie z zasadą nigdy dwa razy to samo.

19.11.05 Pracovnia
Zapraszamy na koncert do Pracovni, najgościnniejszego klubu stolicy (Popiełuszki 16). Miła atmosfera, yerba w tykwach, piwo pszeniczne, to gwarancje dobrego grania i słuchania. Godz 19.

Yerba na żywo i w radiu
16.10.05, czyli w najbliższą niedzielę o godz. 12 w południe Y.M. wystąpi w Studiu S1 im. W. Lutosławskiego na ul. Woronicza. Koncert transmitoweany będzie w Polsce przez Radio Bis, a w Europie przez stacje należące do EBU (Europejskiej Unii Nadawców), oprócz Y.M. wystąpi bratnia Masala Sound System oraz Psiocrew.

Yerba w stolicy Polan
W najbliższą sobotę 10.09. Y.M. zagra na Rynku w Gnieźnie w ramach imprezy z okazji 1005-lecia Zjazdu Gnieźnieńskiego. Zagramy potrawy strarodawne z ostrymi wschodnimi przyprawami i heavymetalowymi sztućami

Udstok
w piątek (05.08) y.m. wystąpi z krótkim a tresciwym programem na festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie, początek koncertu 21:15.

Yerba w Poznaniu
W najbliższy czwartek (04.08) o godzinie 20:00 Y.M. wystąpi w poznańskiej Staropolskiej Zagrodzie przy ulicy Freta, serdecznie zapraszamy

Yerba w Wawie
W najbliższą niedzielę (17 lipca) o godz. 17 Y. M. zagra na plaży na Solcu, w okolicach pomnika Sapera. Koncert odędzie się w ramach imprezy Big Jump.

2.07.05 LITOMERICKY KOREN
W najbliższą sobotę (02.07) Yerba zagra na festiwalu w czeskich Litomericach. Tych co mieszkają na południu Polki, a szczególnie na Sląsku zapraszamy, to bliżej nizdo Warszawy!


Płytę Raga Praga można kupić w Krakowie w Centrum Kultury Japońskiej Manggha oraz w Warszawie w sklepie Hey Joe

NOWA TRADYCJA
Z przyjemnością zawiadamiamy fanów Y.M., iż nasza płyta została nagrodzona przez Polskie Radio Folkowym(?!)Fonogramem Roku,
nie wiemy które miejsce zajęliśmy ale i tak będzie okazja zobaczyć nas w Studiu S1 na J.PWoronicza14/04/05 kole g.19. W piątek w ramach konkursu N.T. wystąpi polska frakcja Yerby czyli Yechane a w sobotę Bart i Cierlik stoczą bój w Zakutych Łbach. Zapraszamy.


05/03/05 Sejny!
W najbliższą sobotę w Domu Kultury w Sejnach (ul.1Maja 17) o godzinie 19 odbędzie się
czad-impreza organizowana przez naszych przyjaciół. Oprócz Yerby wystąpi również bratnie Nellambientes + wystawa prac Luki związanego z oboma zespołami oraz mroźną ziemia suwalską.

14/01/05
21/01/05 w klubie Traffic ( róg Brackiej i Chmielnej) odbędzie się koncert nasz i kilku innych kapel: Stilo, Drum Freaks i innych... Imprezy tej nie można przegapić gdyż całkowity dochód z niej zostanie przekazany budowę domów na Sri Lance.

04/01/05
Zapraszamy wszystkich serdecznie na koncert Yerby do Jadłodalni Filozoficznej w Niedzielę 09/01/05
o godzinie 20. Emocje gwarantowane nawet dla starych fanów znajdą się nowe kawałki.

27.10.04
Możecie nabyć płytę Raga Praga za pośrednictwem sklepu internetowego nowo-starego portalu serpent.pl. Link bezpośredni znajdziecie w linkach.

17.09.04
PŁYTA RAGA PRAGA DOSTĘPNA JUZ W SKLEPIE 'CLASSIC' W TEATRZE WIELKIM WRAZ Z MNÓSTWEM INNYCH CIEKAWYCH PŁYT . ZAPRASZAMY